lazer epilasyon

Van Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon sıkça tercih edilen bir işlem haline gelmiştir. Bununla beraber lazer epilasyon fiyatları da önemli bir merak konusudur. Lazer epilasyon fiyatları kullanılan cihaz, lazerin yapılacağı bölge ve kaç seans olacağı ile ilgili birçok parametreye bağlı olarak değişmektedir.

VN Güzellik Merkezi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “2023 Lazer Epilasyon Fiyatları” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözümler sunmaktadır. 1998 yılında “zaman ve kuantum” teorisine bağlı olarak lazer ışınlarının tüy dökme işlevi üzerine bir makale yayınlanmıştır. Sonrasında yapılan çalışmalar ile günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmada pratik ve kalıcı çözümler sunan lazer epilasyon keşfedilmiştir. Tek dalga boyunda olan ışınlar ile cilt üzerine atışlar yapan lazer epilasyon, tüy kökleri ve tüy köklerini besleyen damarları tahrip etmektedir. Bu sayede istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulunmaktadır.

Bu epilasyon cihazları zaman içerisinde tüy yapıları ve ten renklerine en uygun olacak şekilde çeşitlendirilmiştir. Bu cihazlar; ısı dereceleri, başlık genişlikleri, dalga boylarına göre değişmektedir.

Lazer Epilasyon Başarısını Ne Etkiler?

Lazer epilasyon işleminden maksimum verim almak için bir takım faktörlere dikkat etmek gerekir. Bu faktörler, yapılan işlem sonucunda kalıcı bir sonuç almak açısından son derece önemlidir.

İlk olarak, kişinin cihaz seçimini doğru olarak yapması gerekmektedir. Cilt rengine uygun olarak seçilmeyen cihazlarda başarı oranı azalmaktadır.

İkinci olarak cilt rengi lazer epilasyonun başarısını etkilemektedir. Açık renkli fakat koyu tüylere sahip kişlerde lazer ışınları kıl köklerini daha rahat görmekte ve tahrip etmektedir. Aynı zamanda, açık tenli kişilerde daha yüksek dozlarda çalışılır fakat koyu ten rengine sahip olan kişilerde daha düşük dozlarda çalışılması gerekir. Bu durum da seansların biraz daha uzun sürmesi anlamına gelmektedir.

Lazer epilasyon başarısında belirleyici olan bir diğer faktör ise kıl, tüy kalınlığıdır. Kalın olan tüyler lazer ışının daha çok emer ve bu sayede daha kısa sürede sonuç alınır. Bu noktada erkeklerde kadınlara oranla daha hızlı sonuçlar alındığını söylemek gerekmektedir.

Son belirleyici faktör ise kıl rengidir. Kıl köklerinin açık renkte olması lazer epilasyon verimini azaltmaktadır. Koyu renkli tüy ve kıllarda daha hızlı sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmalıdır?

Seans sayısının belirlenmesinde çok farklı faktörler vardır. Kişinin ten rengi, kıl, tüy rengi ve kalınlığı, yoğunluğu, cinsiyeti bu faktörlerdendir. Bununla beraber minimum 6 seans tavsiye edilmektedir.

Ek olarak bilinmelidir ki lazer epilasyon seansları arasında vücut için 6 hafta, yüz için 4 hafta olması tavsiye edilmektedir. Lazer epilasyonun kalıcı ve etkili olabilmesi için, seanslar aksatılmamalıdır. Diğer yandan lazer epilasyonu aksatmak, ara vermek bu süreçte kıl köklerini güçlendirip kişiyi başladığı noktaya geri döndürebilir.

VAN Lazer Epilasyon Fiyatları

Van da lazer epilasyon fiyatları, tercih edilen lazer epilasyon merkezine göre ve kullanılan epilasyon cihazlarına göre farklılık göstermektedir. En doğru fiyat kişinin kıl kökleri, cilt rengi, kıl kalınlığı analiz edildikten sonra net olarak belirlenmektedir.

En Az 8 Yıllık Deneyimli Erkek ve Kadın Uzmanlarımız ile Lazer Epilasyon işlemi Fiyat Teklifi Almak İçin, WhatSApp ya Da 0532 151 33 62 Nolu Hattımızdan Bize Ulaşarak Fiyat Teklifi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir